Často kladené otázky

Společnost

Proč zvolit krmivo Nutra Nuggets?

Nutra Nuggets nabízí chutné a kvalitní krmivo za přijatelnou cenu. My věříme že kvalitní krmivo si zaslouží každé zvíře a to je naše poslání.

Jak si můžu být jistý kvalitou surovin v krmivech Nutra Nuggets,

Nutra Nuggets se vyrábí v nejmodernější továrně na výrobu suchých krmiv. Krmivo odebíráme od stálých certifikovaných dodavatelů, neustále kontrolujeme suroviny na příjmu a v průběhu výroby a samozřejmostí je kontrola hotových výrobků. Neustále inovujeme a zlepšujeme proces výroby. Vyvinuli jsme komplexní systém bezpečnosti potravin. Zde jsou některé z pravidelných testů.

Kontrola mikotoxinu

Mikrobiální testování

Čištění vody používané při výrobě krmiva

Čištění vzduchu při výrobě krmiva

Kde se vyrábí krmivo Nutra Nuggets?

Krmivo Nutra Nuggets se vyráví ve třech závodech napříč USA (Kalifornie, Meta, Jížní Karolína) V poslední zmiňované se vyrábí krmivo pro EU.

Suroviny

Ozařujete krmivo Nutra Nuggets?

Ozařování krmiva je proces, kdy jsou potraviny vystaveny zářivé energii včetně gama záření, elektronových paprsků a rentgenového záření k eliminaci elementárních patogenů.

Nepoužíváme ozařování krmiva a ani nechceme. Ozařování krmiva nezaručuje 100% odstranění patogenů, navíc může urychlit oxidaci tuků, což může vést k rychlému kažení krmiva. Pokud je ozařování používáno nesprávně, tak je prokázáno že má negativní vliv na činnost vitamínů, zejména vitamínu B1, nebo thiaminu. Nedostatek tohoto vitamínu může u koček vyvolat zdravotní problémy.

Obsahují masa požívané v krmivech Nutra Nuggets hormony, nebo antibiotika?

NEOBSAHUJÍ. Všichni naši dodavatelé živočišných produktů jsou certifikováni pro kvalitu živočišných produktů, bez obsahu hormonů, nebo antibiotik.

Používáte chemické konzervanty?

Nepoužíváme chemické konzervanty. Používáme směsi tokoferolů (přírodní vitamín E) pro konzervaci kuřecího tuku a navíc přidáváme kyselinu askorbovou (vitamín C), která má konzervační účinky.

Obsahuje krmivo Nutra Nuggets ethoxyquin?

Veškeré zdroje živočišných surovin (kuřecí moučka, jehněčí moučka a další) odebíráme od dodavatelů, kteří nepoužívají umělý konzervant ethoxyquin. Jako vždy jsou v našem výrobním procesu používány pouze přírodní konzervanty pro udržení čerstvosti produktu.

 

Proč přidáváte sůl do Vašich receptur?

Chlorid sodný je velmi důležitý ve stravě pro domácí mazlíčky, ale samozřejmě ve vhodném poměru. Chlorid sodný je důležitý při mnoha chemických reakcí. Sůl je důležitá pro rovnováhu tělních tekutin, vyrovnávání krevního tlaku, pro správnou funkci orgánů a nervového systému.

Zdraví a životní styl

Máte hypoalergenní krmivo?

Řada Nutra Nuggets obsahuje recepturu Lamb&rice, která může být použita pro psy, kteří jsou citliví na kuřecí maso, nebo pšenici.

Doporučujeme měnit příchutě v produktové řadě, aby strava psa nebyla jednotvárná, to je jeden z možných způsobu jak předejít potravní alergii.

Od jaké váhy se pes považuje za velké plemeno?

Obecně se za velká plemena považují psi, kteří překračují váhu nad 25kg.

Moje kočka má problůémy s močovým měchýřem, vyrábíte speciální dietu?

Nevyrábíme cílené vzorce pro problémy s močovým měchýřem. Všechny naše receptury udržují vyvážené pH v moči mezi 6,1-6,4 toto vyvážené pH zabraňuje močovým kamenům. Krmiva Nutra Nuggets předcházejí tvorbě močových kamenů.

 

Můj pes má artritidu, můžete mi pomoci?

Receptury Nutra Nuggets obsahují přídavky chondroitinu a glukoasaminu pro podporu, či stabilizaci kloubního aparátu, tyto přídavky mohou zmírnit dopady artritidy, ale nevyléčí ji. Pro zmírnění dopadů artritídy je velmi důležitá Váha psa, která nesmí zatěžovat už, tak poškozené klouby.

Doporučujeme recepturu s menším obsahem tuků a s přídavkem chondroitinu a glukosaminu: NN Lite/Senior, NN Maintenance.

Moji psi žerou výkaly, exkrementy. Proč to dělají?

Jedná se o problém v chování psa, nikoli o zdravotní problém. Příčin může být mnoho pes může cítit nenatrávenou potravu v exkrementu a nebo ho to vyloženě jenom baví, nebo to viděl u jiného psa.

Doporučujeme chodit se psem na vodítku a nedat mu příležitost k pojídání výkalů.

Můj pes má průjem.

Průjem či řídká stolice je častým jevem u psů. Může se objevit při změně krmiva, v zimě při pojídání sněhu, v létě při velkých vedrech, může se jednat o bakterie v kotcích, nákazy od cizího psa, nebo konzumace nějaké lahody, kterou najde při procházce. Příčin je mnoho.

Důležitá je prevence: kvalitní krmivo, nejlépe s přídavkem prebiotických kultur. doporučujeme měnit příchutě v produktové řadě. V případě dlouhotrvajících průjmů navštivte veterináře.

Můj pes žere trávu, Proč?

Psi si pojídáním trávy, čistí a srovnávají pH v žaludku. Jedná se o běžný jev v případě, že by se Vám zdálo, že Váš pes požírá trávy mnoho, tak navštivte veterinárního lékaře.

Výživa a krmení

Mohu míchat dvě různé receptury Nutra Nuggets.

Než míchat dvě společné receptury, doporučujeme střídat receptury. Střídání receptur v produktové řadě je ku prospěchu zažívacího traktu.

Mám přidávat do krmiva Nutta Nuggets nějaké nutriční doplňky?

Do krmiva Nutra nuggets není nutné přidávat žádné nutriční doplňky. Všechny receptury Nutra Nuggets jsou kompletní a vyvážená krmiva.

Potřebuje můj starý pes nějakou speciální stravu?

Ano, doporučujeme starším psům podávat nízkokalorické krmivo, aby pes neměl tendenci k nadváze, která by mu mohla zkomplikovat stáří. Doporučujeme krmivo Nutra nuggets Lite/senior, nebo Nutra Nuggets Maintenance.

Může vysoká teplota vaření poškodit vitamíny?

Vitamíny jsou používány v tzv. okluzní formě, kdy je neznehodnotí ani teplota vyšší, jak 200C.

Jaké množství kalorií obsahují receptury Nutra Nuggets?

Obsah kalorií v cca 100g krmiva.

Pro psy

Puppy 438
Large Breed Puppy 350
Performance for Dogs 364
Maintenance for Dogs 330
Professional for Dogs 366
Lamb Meal & Rice 340
Large Breed Adult Dog 327
Lite/Senior for Dogs 320

Pro kočky

Maintenance Cat 350
Professional Cat 378

Jaké množství krmiva bych měl dávat svému psovi?

Krmná dávka se odvíjí od každého jedince, jeho věkové fáze, aktivity, nebo ročního období. Na každém balení Nutra Nuggets naleznete doporučené dávkování, které je orientační. Doporučujeme sledovat psa a v případě potřeby ubrat či přidat krmnou dávku.

 

Kolik vody potřebuje můj pes?

Vaše zvíře by mělo mít nepřetržitý přístup k čerstvé vodě po celý den. Konzumovat bude dle potřeby odvíjející se od úrovně aktivity, či podnebí. V případě, že se Vám zdá že Váš pes či kočka pije nadměrné množství vody, obraťte se na svého veterinárního lékaře.

Jak často bych měl krmit svého psa?

Denní dávku doporučujeme rozdělit následovně:

 • štěně do 4 měsíců 3 až 5 denně
 • štěně mezi 4-6 měsíci 2 až 3 denně
 • Po 6 měsících doporučujeme krmit pravidelně 2x denně.

 

Jak správně přejít na krmivo Nutra Nuggets?

Doporučujeme postupnou změnu v rozmezí 5-7 dnů, kdy mícháme a pomalu nahrazujeme staré krmivo za krmivo Nutra Nuggets. Pro citlivější psy doporučujeme přechod pratáhnout až na 14 dnů.

Mohu krmit svého psa zbytky po jídle?

Samozřejmě že můžete, ale pamatujte že zbytky po jídle nenahradí kompletní vyváženou stravu a mohou přivodit zažívací potíže v podobě průjmů či zvracení.

Doporučujeme se vyhýbat silně kořeněnému či slanému jídlu.

Co jsou analytický složky a doplňkové látky?

Analytické složky uvádí množství jednotlivých živin garantované ve vzorci.

Základní analytické složky jsou:

 • Hrubý protein
 • Hrubý tuk
 • Hrubá vláknina
 • Vlhkost

Diamond přidává další garantované složky, nejen pro více informací, ale také jako známku kvality, oproti jiným krmivům, které garantují pouze 4 zákonem dané hodnoty.

Co je popelovina?

Popelovina je obsažena ve všech krmivech. Popelovina se skládá z minerálních látek převážně ze suchého zdroje bílkovin, jako např. kuřecí moučka.

Jaký je rozdíl mezi recepturou pro štěňata a dospělé psy.

Většinou krmiva pro štěňata obsahují více energie, živin a bílkovin pro uspokojení nutričních požadavků ve vývoji psa. Navíc přidáváme lososový olej s obsahem DHA látek pro vývoj mozku a zrakového aparátu.

Výrobky

Máte vegetariánskou dietu?

Nemáme žádnou vegetariánskou stravu. Věříme ve vysoce kvalitní živočišné bílkoviny, které jsou pro psa přirozenější, než bílkoviny rostlinné. Směs aminokyselin nacházející se v živočišných surovinách splňuje nutriční požadavky pro psy a kočky mnohem lépe, než aminokyseliny obsažené v rostlinných surovinách.

 

Obsah vápníku a fosforu v krmivech Nutra Nuggets

V tabulce níže naleznete obsah vápníku a fosforu v krmivech Nutra Nuggets

Pro psy

Formula Vápník* Fosfor*
Puppy 1.2% 1.0%
Large Breed Puppy 1.2% 1.0%
Performance 1.1% 0.9%
Maintenance 1.0% 0.8%
Professional 1.2% 1.0%
Lamb Meal & Rice 1.0% 0.8%
Large Breed Adult Dog 1.2% 1.0%
Lite/Senior 0.7% 0.6%

 

Pro kočky

Formula Vápník* Fosfor*
Maintenance Cat 1.2% 1.0%
Professional Cat 1.2% 1.0%

 

Obsah živočišných surovin v krmivech Nutra Nuggets

V tabulce níže naleznete obsah živočišných surovin

Pro psy

Kuřecí moučka Vejce Rybí moučka Jehněčí moučka Celkem
Puppy 38% 4% 3% 0% 44%
Large Breed Puppy 21% 1% 2% 0% 24%
Performance 31% 2% 2% 0% 35%
Maintenance 20% 1% 2% 0% 23%
Professional 32% 4% 2% 0% 38%
Lamb Meal & Rice 0% 1% 2% 20% 23%
Large Breed Adult Dog 22% 1% 2% 0% 25%
Lite/Senior 13% 1% 2% 0% 16%

Pro kočky

Kuřecí moučka Vejce Rybí moučka Jehněčí moučka Celkem
Perfessional Cat 39% 2% 2% 0% 43%
Maintenance Cat 27% 2% 2% 0% 31%

Která receptura Nutra Nuggets je pro mého psa nejvhodnější?

Nutra Nuggets nabízí rozmanitou řadu receptur vhodnou pro štěňata, dospělé, velké, staré či aktivní psy. Při prostudování receptur jistě naleznete tu nejvhodnější. V případě, že si nebudete vědět rady, tak se na nás neváhejte obrátit. Kontaktujte nás na emailu havlin@hpf.cz

Často kladené otázky

Společnost

Proč zvolit krmivo Nutra Nuggets?

Nutra Nuggets nabízí chutné a kvalitní krmivo za přijatelnou cenu. My věříme že kvalitní krmivo si zaslouží každé zvíře a to je naše poslání.

Jak si můžu být jistý kvalitou surovin v krmivech Nutra Nuggets,

Nutra Nuggets se vyrábí v nejmodernější továrně na výrobu suchých krmiv. Krmivo odebíráme od stálých certifikovaných dodavatelů, neustále kontrolujeme suroviny na příjmu a v průběhu výroby a samozřejmostí je kontrola hotových výrobků. Neustále inovujeme a zlepšujeme proces výroby. Vyvinuli jsme komplexní systém bezpečnosti potravin. Zde jsou některé z pravidelných testů.

Kontrola mikotoxinu

Mikrobiální testování

Čištění vody používané při výrobě krmiva

Čištění vzduchu při výrobě krmiva

Kde se vyrábí krmivo Nutra Nuggets?

Krmivo Nutra Nuggets se vyráví ve třech závodech napříč USA (Kalifornie, Meta, Jížní Karolína) V poslední zmiňované se vyrábí krmivo pro EU.

Suroviny

Ozařujete krmivo Nutra Nuggets?

Ozařování krmiva je proces, kdy jsou potraviny vystaveny zářivé energii včetně gama záření, elektronových paprsků a rentgenového záření k eliminaci elementárních patogenů.

Nepoužíváme ozařování krmiva a ani nechceme. Ozařování krmiva nezaručuje 100% odstranění patogenů, navíc může urychlit oxidaci tuků, což může vést k rychlému kažení krmiva. Pokud je ozařování používáno nesprávně, tak je prokázáno že má negativní vliv na činnost vitamínů, zejména vitamínu B1, nebo thiaminu. Nedostatek tohoto vitamínu může u koček vyvolat zdravotní problémy.

Obsahují masa požívané v krmivech Nutra Nuggets hormony, nebo antibiotika?

NEOBSAHUJÍ. Všichni naši dodavatelé živočišných produktů jsou certifikováni pro kvalitu živočišných produktů, bez obsahu hormonů, nebo antibiotik.

Používáte chemické konzervanty?

Nepoužíváme chemické konzervanty. Používáme směsi tokoferolů (přírodní vitamín E) pro konzervaci kuřecího tuku a navíc přidáváme kyselinu askorbovou (vitamín C), která má konzervační účinky.

Obsahuje krmivo Nutra Nuggets ethoxyquin?

Veškeré zdroje živočišných surovin (kuřecí moučka, jehněčí moučka a další) odebíráme od dodavatelů, kteří nepoužívají umělý konzervant ethoxyquin. Jako vždy jsou v našem výrobním procesu používány pouze přírodní konzervanty pro udržení čerstvosti produktu.

 

Proč přidáváte sůl do Vašich receptur?

Chlorid sodný je velmi důležitý ve stravě pro domácí mazlíčky, ale samozřejmě ve vhodném poměru. Chlorid sodný je důležitý při mnoha chemických reakcí. Sůl je důležitá pro rovnováhu tělních tekutin, vyrovnávání krevního tlaku, pro správnou funkci orgánů a nervového systému.

Zdraví a životní styl

Máte hypoalergenní krmivo?

Řada Nutra Nuggets obsahuje recepturu Lamb&rice, která může být použita pro psy, kteří jsou citliví na kuřecí maso, nebo pšenici.

Doporučujeme měnit příchutě v produktové řadě, aby strava psa nebyla jednotvárná, to je jeden z možných způsobu jak předejít potravní alergii.

Od jaké váhy se pes považuje za velké plemeno?

Obecně se za velká plemena považují psi, kteří překračují váhu nad 25kg.

Moje kočka má problůémy s močovým měchýřem, vyrábíte speciální dietu?

Nevyrábíme cílené vzorce pro problémy s močovým měchýřem. Všechny naše receptury udržují vyvážené pH v moči mezi 6,1-6,4 toto vyvážené pH zabraňuje močovým kamenům. Krmiva Nutra Nuggets předcházejí tvorbě močových kamenů.

 

Můj pes má artritidu, můžete mi pomoci?

Receptury Nutra Nuggets obsahují přídavky chondroitinu a glukoasaminu pro podporu, či stabilizaci kloubního aparátu, tyto přídavky mohou zmírnit dopady artritidy, ale nevyléčí ji. Pro zmírnění dopadů artritídy je velmi důležitá Váha psa, která nesmí zatěžovat už, tak poškozené klouby.

Doporučujeme recepturu s menším obsahem tuků a s přídavkem chondroitinu a glukosaminu: NN Lite/Senior, NN Maintenance.

Moji psi žerou výkaly, exkrementy. Proč to dělají?

Jedná se o problém v chování psa, nikoli o zdravotní problém. Příčin může být mnoho pes může cítit nenatrávenou potravu v exkrementu a nebo ho to vyloženě jenom baví, nebo to viděl u jiného psa.

Doporučujeme chodit se psem na vodítku a nedat mu příležitost k pojídání výkalů.

Můj pes má průjem.

Průjem či řídká stolice je častým jevem u psů. Může se objevit při změně krmiva, v zimě při pojídání sněhu, v létě při velkých vedrech, může se jednat o bakterie v kotcích, nákazy od cizího psa, nebo konzumace nějaké lahody, kterou najde při procházce. Příčin je mnoho.

Důležitá je prevence: kvalitní krmivo, nejlépe s přídavkem prebiotických kultur. doporučujeme měnit příchutě v produktové řadě. V případě dlouhotrvajících průjmů navštivte veterináře.

Můj pes žere trávu, Proč?

Psi si pojídáním trávy, čistí a srovnávají pH v žaludku. Jedná se o běžný jev v případě, že by se Vám zdálo, že Váš pes požírá trávy mnoho, tak navštivte veterinárního lékaře.

Výživa a krmení

Mohu míchat dvě různé receptury Nutra Nuggets.

Než míchat dvě společné receptury, doporučujeme střídat receptury. Střídání receptur v produktové řadě je ku prospěchu zažívacího traktu.

Mám přidávat do krmiva Nutta Nuggets nějaké nutriční doplňky?

Do krmiva Nutra nuggets není nutné přidávat žádné nutriční doplňky. Všechny receptury Nutra Nuggets jsou kompletní a vyvážená krmiva.

Potřebuje můj starý pes nějakou speciální stravu?

Ano, doporučujeme starším psům podávat nízkokalorické krmivo, aby pes neměl tendenci k nadváze, která by mu mohla zkomplikovat stáří. Doporučujeme krmivo Nutra nuggets Lite/senior, nebo Nutra Nuggets Maintenance.

Může vysoká teplota vaření poškodit vitamíny?

Vitamíny jsou používány v tzv. okluzní formě, kdy je neznehodnotí ani teplota vyšší, jak 200C.

Jaké množství kalorií obsahují receptury Nutra Nuggets?

Obsah kalorií v cca 100g krmiva.

Pro psy

Puppy 438
Large Breed Puppy 350
Performance for Dogs 364
Maintenance for Dogs 330
Professional for Dogs 366
Lamb Meal & Rice 340
Large Breed Adult Dog 327
Lite/Senior for Dogs 320

Pro kočky

Maintenance Cat 350
Professional Cat 378

Jaké množství krmiva bych měl dávat svému psovi?

Krmná dávka se odvíjí od každého jedince, jeho věkové fáze, aktivity, nebo ročního období. Na každém balení Nutra Nuggets naleznete doporučené dávkování, které je orientační. Doporučujeme sledovat psa a v případě potřeby ubrat či přidat krmnou dávku.

 

Kolik vody potřebuje můj pes?

Vaše zvíře by mělo mít nepřetržitý přístup k čerstvé vodě po celý den. Konzumovat bude dle potřeby odvíjející se od úrovně aktivity, či podnebí. V případě, že se Vám zdá že Váš pes či kočka pije nadměrné množství vody, obraťte se na svého veterinárního lékaře.

Jak často bych měl krmit svého psa?

Denní dávku doporučujeme rozdělit následovně:

 • štěně do 4 měsíců 3 až 5 denně
 • štěně mezi 4-6 měsíci 2 až 3 denně
 • Po 6 měsících doporučujeme krmit pravidelně 2x denně.

 

Jak správně přejít na krmivo Nutra Nuggets?

Doporučujeme postupnou změnu v rozmezí 5-7 dnů, kdy mícháme a pomalu nahrazujeme staré krmivo za krmivo Nutra Nuggets. Pro citlivější psy doporučujeme přechod pratáhnout až na 14 dnů.

Mohu krmit svého psa zbytky po jídle?

Samozřejmě že můžete, ale pamatujte že zbytky po jídle nenahradí kompletní vyváženou stravu a mohou přivodit zažívací potíže v podobě průjmů či zvracení.

Doporučujeme se vyhýbat silně kořeněnému či slanému jídlu.

Co jsou analytický složky a doplňkové látky?

Analytické složky uvádí množství jednotlivých živin garantované ve vzorci.

Základní analytické složky jsou:

 • Hrubý protein
 • Hrubý tuk
 • Hrubá vláknina
 • Vlhkost

Diamond přidává další garantované složky, nejen pro více informací, ale také jako známku kvality, oproti jiným krmivům, které garantují pouze 4 zákonem dané hodnoty.

Co je popelovina?

Popelovina je obsažena ve všech krmivech. Popelovina se skládá z minerálních látek převážně ze suchého zdroje bílkovin, jako např. kuřecí moučka.

Jaký je rozdíl mezi recepturou pro štěňata a dospělé psy.

Většinou krmiva pro štěňata obsahují více energie, živin a bílkovin pro uspokojení nutričních požadavků ve vývoji psa. Navíc přidáváme lososový olej s obsahem DHA látek pro vývoj mozku a zrakového aparátu.

Výrobky

Máte vegetariánskou dietu?

Nemáme žádnou vegetariánskou stravu. Věříme ve vysoce kvalitní živočišné bílkoviny, které jsou pro psa přirozenější, než bílkoviny rostlinné. Směs aminokyselin nacházející se v živočišných surovinách splňuje nutriční požadavky pro psy a kočky mnohem lépe, než aminokyseliny obsažené v rostlinných surovinách.

 

Obsah vápníku a fosforu v krmivech Nutra Nuggets

V tabulce níže naleznete obsah vápníku a fosforu v krmivech Nutra Nuggets

Pro psy

Formula Vápník* Fosfor*
Puppy 1.2% 1.0%
Large Breed Puppy 1.2% 1.0%
Performance 1.1% 0.9%
Maintenance 1.0% 0.8%
Professional 1.2% 1.0%
Lamb Meal & Rice 1.0% 0.8%
Large Breed Adult Dog 1.2% 1.0%
Lite/Senior 0.7% 0.6%

 

Pro kočky

Formula Vápník* Fosfor*
Maintenance Cat 1.2% 1.0%
Professional Cat 1.2% 1.0%

 

Obsah živočišných surovin v krmivech Nutra Nuggets

V tabulce níže naleznete obsah živočišných surovin

Pro psy

Kuřecí moučka Vejce Rybí moučka Jehněčí moučka Celkem
Puppy 38% 4% 3% 0% 44%
Large Breed Puppy 21% 1% 2% 0% 24%
Performance 31% 2% 2% 0% 35%
Maintenance 20% 1% 2% 0% 23%
Professional 32% 4% 2% 0% 38%
Lamb Meal & Rice 0% 1% 2% 20% 23%
Large Breed Adult Dog 22% 1% 2% 0% 25%
Lite/Senior 13% 1% 2% 0% 16%

Pro kočky

Kuřecí moučka Vejce Rybí moučka Jehněčí moučka Celkem
Perfessional Cat 39% 2% 2% 0% 43%
Maintenance Cat 27% 2% 2% 0% 31%

Která receptura Nutra Nuggets je pro mého psa nejvhodnější?

Nutra Nuggets nabízí rozmanitou řadu receptur vhodnou pro štěňata, dospělé, velké, staré či aktivní psy. Při prostudování receptur jistě naleznete tu nejvhodnější. V případě, že si nebudete vědět rady, tak se na nás neváhejte obrátit. Kontaktujte nás na emailu havlin@hpf.cz

Často kladené otázky

Společnost

Proč zvolit krmivo Nutra Nuggets?

Nutra Nuggets nabízí chutné a kvalitní krmivo za přijatelnou cenu. My věříme že kvalitní krmivo si zaslouží každé zvíře a to je naše poslání.

Jak si můžu být jistý kvalitou surovin v krmivech Nutra Nuggets,

Nutra Nuggets se vyrábí v nejmodernější továrně na výrobu suchých krmiv. Krmivo odebíráme od stálých certifikovaných dodavatelů, neustále kontrolujeme suroviny na příjmu a v průběhu výroby a samozřejmostí je kontrola hotových výrobků. Neustále inovujeme a zlepšujeme proces výroby. Vyvinuli jsme komplexní systém bezpečnosti potravin. Zde jsou některé z pravidelných testů.

Kontrola mikotoxinu

Mikrobiální testování

Čištění vody používané při výrobě krmiva

Čištění vzduchu při výrobě krmiva

Kde se vyrábí krmivo Nutra Nuggets?

Krmivo Nutra Nuggets se vyráví ve třech závodech napříč USA (Kalifornie, Meta, Jížní Karolína) V poslední zmiňované se vyrábí krmivo pro EU.

Suroviny

Ozařujete krmivo Nutra Nuggets?

Ozařování krmiva je proces, kdy jsou potraviny vystaveny zářivé energii včetně gama záření, elektronových paprsků a rentgenového záření k eliminaci elementárních patogenů.

Nepoužíváme ozařování krmiva a ani nechceme. Ozařování krmiva nezaručuje 100% odstranění patogenů, navíc může urychlit oxidaci tuků, což může vést k rychlému kažení krmiva. Pokud je ozařování používáno nesprávně, tak je prokázáno že má negativní vliv na činnost vitamínů, zejména vitamínu B1, nebo thiaminu. Nedostatek tohoto vitamínu může u koček vyvolat zdravotní problémy.

Obsahují masa požívané v krmivech Nutra Nuggets hormony, nebo antibiotika?

NEOBSAHUJÍ. Všichni naši dodavatelé živočišných produktů jsou certifikováni pro kvalitu živočišných produktů, bez obsahu hormonů, nebo antibiotik.

Používáte chemické konzervanty?

Nepoužíváme chemické konzervanty. Používáme směsi tokoferolů (přírodní vitamín E) pro konzervaci kuřecího tuku a navíc přidáváme kyselinu askorbovou (vitamín C), která má konzervační účinky.

Obsahuje krmivo Nutra Nuggets ethoxyquin?

Veškeré zdroje živočišných surovin (kuřecí moučka, jehněčí moučka a další) odebíráme od dodavatelů, kteří nepoužívají umělý konzervant ethoxyquin. Jako vždy jsou v našem výrobním procesu používány pouze přírodní konzervanty pro udržení čerstvosti produktu.

 

Proč přidáváte sůl do Vašich receptur?

Chlorid sodný je velmi důležitý ve stravě pro domácí mazlíčky, ale samozřejmě ve vhodném poměru. Chlorid sodný je důležitý při mnoha chemických reakcí. Sůl je důležitá pro rovnováhu tělních tekutin, vyrovnávání krevního tlaku, pro správnou funkci orgánů a nervového systému.

Zdraví a životní styl

Máte hypoalergenní krmivo?

Řada Nutra Nuggets obsahuje recepturu Lamb&rice, která může být použita pro psy, kteří jsou citliví na kuřecí maso, nebo pšenici.

Doporučujeme měnit příchutě v produktové řadě, aby strava psa nebyla jednotvárná, to je jeden z možných způsobu jak předejít potravní alergii.

Od jaké váhy se pes považuje za velké plemeno?

Obecně se za velká plemena považují psi, kteří překračují váhu nad 25kg.

Moje kočka má problůémy s močovým měchýřem, vyrábíte speciální dietu?

Nevyrábíme cílené vzorce pro problémy s močovým měchýřem. Všechny naše receptury udržují vyvážené pH v moči mezi 6,1-6,4 toto vyvážené pH zabraňuje močovým kamenům. Krmiva Nutra Nuggets předcházejí tvorbě močových kamenů.

 

Můj pes má artritidu, můžete mi pomoci?

Receptury Nutra Nuggets obsahují přídavky chondroitinu a glukoasaminu pro podporu, či stabilizaci kloubního aparátu, tyto přídavky mohou zmírnit dopady artritidy, ale nevyléčí ji. Pro zmírnění dopadů artritídy je velmi důležitá Váha psa, která nesmí zatěžovat už, tak poškozené klouby.

Doporučujeme recepturu s menším obsahem tuků a s přídavkem chondroitinu a glukosaminu: NN Lite/Senior, NN Maintenance.

Moji psi žerou výkaly, exkrementy. Proč to dělají?

Jedná se o problém v chování psa, nikoli o zdravotní problém. Příčin může být mnoho pes může cítit nenatrávenou potravu v exkrementu a nebo ho to vyloženě jenom baví, nebo to viděl u jiného psa.

Doporučujeme chodit se psem na vodítku a nedat mu příležitost k pojídání výkalů.

Můj pes má průjem.

Průjem či řídká stolice je častým jevem u psů. Může se objevit při změně krmiva, v zimě při pojídání sněhu, v létě při velkých vedrech, může se jednat o bakterie v kotcích, nákazy od cizího psa, nebo konzumace nějaké lahody, kterou najde při procházce. Příčin je mnoho.

Důležitá je prevence: kvalitní krmivo, nejlépe s přídavkem prebiotických kultur. doporučujeme měnit příchutě v produktové řadě. V případě dlouhotrvajících průjmů navštivte veterináře.

Můj pes žere trávu, Proč?

Psi si pojídáním trávy, čistí a srovnávají pH v žaludku. Jedná se o běžný jev v případě, že by se Vám zdálo, že Váš pes požírá trávy mnoho, tak navštivte veterinárního lékaře.

Výživa a krmení

Mohu míchat dvě různé receptury Nutra Nuggets.

Než míchat dvě společné receptury, doporučujeme střídat receptury. Střídání receptur v produktové řadě je ku prospěchu zažívacího traktu.

Mám přidávat do krmiva Nutta Nuggets nějaké nutriční doplňky?

Do krmiva Nutra nuggets není nutné přidávat žádné nutriční doplňky. Všechny receptury Nutra Nuggets jsou kompletní a vyvážená krmiva.

Potřebuje můj starý pes nějakou speciální stravu?

Ano, doporučujeme starším psům podávat nízkokalorické krmivo, aby pes neměl tendenci k nadváze, která by mu mohla zkomplikovat stáří. Doporučujeme krmivo Nutra nuggets Lite/senior, nebo Nutra Nuggets Maintenance.

Může vysoká teplota vaření poškodit vitamíny?

Vitamíny jsou používány v tzv. okluzní formě, kdy je neznehodnotí ani teplota vyšší, jak 200C.

Jaké množství kalorií obsahují receptury Nutra Nuggets?

Obsah kalorií v cca 100g krmiva.

Pro psy

Puppy 438
Large Breed Puppy 350
Performance for Dogs 364
Maintenance for Dogs 330
Professional for Dogs 366
Lamb Meal & Rice 340
Large Breed Adult Dog 327
Lite/Senior for Dogs 320

Pro kočky

Maintenance Cat 350
Professional Cat 378

Jaké množství krmiva bych měl dávat svému psovi?

Krmná dávka se odvíjí od každého jedince, jeho věkové fáze, aktivity, nebo ročního období. Na každém balení Nutra Nuggets naleznete doporučené dávkování, které je orientační. Doporučujeme sledovat psa a v případě potřeby ubrat či přidat krmnou dávku.

 

Kolik vody potřebuje můj pes?

Vaše zvíře by mělo mít nepřetržitý přístup k čerstvé vodě po celý den. Konzumovat bude dle potřeby odvíjející se od úrovně aktivity, či podnebí. V případě, že se Vám zdá že Váš pes či kočka pije nadměrné množství vody, obraťte se na svého veterinárního lékaře.

Jak často bych měl krmit svého psa?

Denní dávku doporučujeme rozdělit následovně:

 • štěně do 4 měsíců 3 až 5 denně
 • štěně mezi 4-6 měsíci 2 až 3 denně
 • Po 6 měsících doporučujeme krmit pravidelně 2x denně.

 

Jak správně přejít na krmivo Nutra Nuggets?

Doporučujeme postupnou změnu v rozmezí 5-7 dnů, kdy mícháme a pomalu nahrazujeme staré krmivo za krmivo Nutra Nuggets. Pro citlivější psy doporučujeme přechod pratáhnout až na 14 dnů.

Mohu krmit svého psa zbytky po jídle?

Samozřejmě že můžete, ale pamatujte že zbytky po jídle nenahradí kompletní vyváženou stravu a mohou přivodit zažívací potíže v podobě průjmů či zvracení.

Doporučujeme se vyhýbat silně kořeněnému či slanému jídlu.

Co jsou analytický složky a doplňkové látky?

Analytické složky uvádí množství jednotlivých živin garantované ve vzorci.

Základní analytické složky jsou:

 • Hrubý protein
 • Hrubý tuk
 • Hrubá vláknina
 • Vlhkost

Diamond přidává další garantované složky, nejen pro více informací, ale také jako známku kvality, oproti jiným krmivům, které garantují pouze 4 zákonem dané hodnoty.

Co je popelovina?

Popelovina je obsažena ve všech krmivech. Popelovina se skládá z minerálních látek převážně ze suchého zdroje bílkovin, jako např. kuřecí moučka.

Jaký je rozdíl mezi recepturou pro štěňata a dospělé psy.

Většinou krmiva pro štěňata obsahují více energie, živin a bílkovin pro uspokojení nutričních požadavků ve vývoji psa. Navíc přidáváme lososový olej s obsahem DHA látek pro vývoj mozku a zrakového aparátu.

Výrobky

Máte vegetariánskou dietu?

Nemáme žádnou vegetariánskou stravu. Věříme ve vysoce kvalitní živočišné bílkoviny, které jsou pro psa přirozenější, než bílkoviny rostlinné. Směs aminokyselin nacházející se v živočišných surovinách splňuje nutriční požadavky pro psy a kočky mnohem lépe, než aminokyseliny obsažené v rostlinných surovinách.

 

Obsah vápníku a fosforu v krmivech Nutra Nuggets

V tabulce níže naleznete obsah vápníku a fosforu v krmivech Nutra Nuggets

Pro psy

Formula Vápník* Fosfor*
Puppy 1.2% 1.0%
Large Breed Puppy 1.2% 1.0%
Performance 1.1% 0.9%
Maintenance 1.0% 0.8%
Professional 1.2% 1.0%
Lamb Meal & Rice 1.0% 0.8%
Large Breed Adult Dog 1.2% 1.0%
Lite/Senior 0.7% 0.6%

 

Pro kočky

Formula Vápník* Fosfor*
Maintenance Cat 1.2% 1.0%
Professional Cat 1.2% 1.0%

 

Obsah živočišných surovin v krmivech Nutra Nuggets

V tabulce níže naleznete obsah živočišných surovin

Pro psy

Kuřecí moučka Vejce Rybí moučka Jehněčí moučka Celkem
Puppy 38% 4% 3% 0% 44%
Large Breed Puppy 21% 1% 2% 0% 24%
Performance 31% 2% 2% 0% 35%
Maintenance 20% 1% 2% 0% 23%
Professional 32% 4% 2% 0% 38%
Lamb Meal & Rice 0% 1% 2% 20% 23%
Large Breed Adult Dog 22% 1% 2% 0% 25%
Lite/Senior 13% 1% 2% 0% 16%

Pro kočky

Kuřecí moučka Vejce Rybí moučka Jehněčí moučka Celkem
Perfessional Cat 39% 2% 2% 0% 43%
Maintenance Cat 27% 2% 2% 0% 31%

Která receptura Nutra Nuggets je pro mého psa nejvhodnější?

Nutra Nuggets nabízí rozmanitou řadu receptur vhodnou pro štěňata, dospělé, velké, staré či aktivní psy. Při prostudování receptur jistě naleznete tu nejvhodnější. V případě, že si nebudete vědět rady, tak se na nás neváhejte obrátit. Kontaktujte nás na emailu havlin@hpf.cz